Kup - Bordo sa Evijanom za trofej

utorak 14.05.2013.
22:49

Fudbalski klub Bordo drugi je finalista Kupa Francuske pošto je u polufinalu bio bolji od ekipe Troa i slavio sa 2:1.

sportske.net

Poznati su finalisti Kupa Francuske pošto je nakon Evijana i Bordo "čekirao" kartu za finale.

"Žirondinci" su do šanse da se bore za trofej i kvalifikacije za Ligu Evrope došli pobedom nad ekipom Troa koja se u Ligi 1 bori za opstanak.

Bordo je slavio nakon preokreta, a tragičar meča bio je fudbaler domaćeg tima Breše koji je u 63. minutu autogolom postavio konačnih 2:1.

Pre toga je Troa povela u sedmom minutu, da bi Dijabate u 41. doneo Bordou izjednačenje.

Finale Kupa Francuske igra se 31. maja a protivnik Bordou biće ekipa Evijana koja se u Ligi 1 grčevito bori za opstanak.

Pobednik će pored trofeja imati priliku da zaigra u kvalifikacijama za Ligu Evrope.