Kup - Kragujevčani eliminisani, Kuljani sigurni

sreda 26.09.2012.
16:59

U prva dva odigrana meča osmine finala Kupa Srbije već se dogodilo i jedno iznenađenje. Ekipa Novog Sada eliminisala kragujevačkog superligaša, dok Hajduk nije dozvolio iznenađenje protiv Kovačevca.

FKRadnicki.com

Prvi učesnici osmine finala Kupa Srbije su kulski Hajduk i ekipa Novog Sada.

Kuljani su kao gosti savladali Kovačevac rezultatom 4:2, a sav posao su praktično završili u prvom poluvremenu kada su vodili sa 3:0.

Golove za Kuljane postigli su Ćovin, Veselinović, Adamović i Popović.

Rezultatski mnogo zanimljiviji bio je duel u Novom Sadu, gde je domaći tim, na ''Detelinari'', savladao favorizovani kragujevački Radnički rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Stamenčić u 45. minutu meča, gosti su u finišu imali i dva igrača više, ali im ni to nije pomoglo da izbegnu eliminaciju.

Pobeda Novosađana je zaslužena, obzirom da Radnički tokom meča nije imao nijednu pravu priliku za gol.