Kup kralja - Ludnica u Valensiji, Levante naplatio promašaje Viljareala, Radoja u polufinalu!

Autor: Ivan Cvetković
sreda 03.02.2021.
21:42

U toku je još jedna utakmica četvrtfinala Kupa kralja, Granada u finišu prvog poluvremena vodi protiv Barselone 1:0.

EPA-EFE/ALBERTO ESTEVEZ

Dramatičan meč četvrtfinala Kupa kralja videli smo u Valensiji gde je Levante slavio protiv Viljareala golom u poslednjim trenucima produžetaka.

Posle serije promašaja "žute podmornice" u prvom, a nekoliko i u drugom poluvremenu, stiglo se do produžetaka gde su gosti mogli i do idealne prilike za vođstvo.

Ipak, sudija Soto Grado je posle dosuđenog penala pogledao VAR snimak i utvrdio da je prekšaj napravljen van kaznenog prostora, pa je pokušaj Pareha iz slobodnog udarca završio u korneru.

Kada su svi već videli penal-seriju, pravo niotkuda pojavio se Marti Rođer koji je posle izrađene akcije po levoj strani matirao nemoćnog Rulija.

Srpski internacionalac Nemanja Radoja će tako imati priliku da se bori za trofej sa Levanteom nakon što je odigrao čitavih 120 minuta u dresu svog tima.