Kup: Troa i Lorijen u 1/2 finalu

utorak 16.04.2013.
23:51

Fudbaleri Troa i Lorijena plasirali su se u polufinale francuskog Kupa nakon što su u prvim mečevima četvrtfinala savladali svoje rivale Nansi i Sent Etjen.

sportske.net

Poznati su prvi polufinalisti francuskog Kupa. Među četiri najbolje ekipe u tom takmičenju mesto su izborili Troa i Lorijen koji su večeras zabeležili pobede u četvrtfinalnim mečevima.

Troa je u okršaju dva "davljenika" iz Lige 1 slavio sa 3:0 i tako u Kupu osvetlao obraz. Troa je poveo preko Žeremija Brešea u 52. minutu, prednost je udvostručio Žilijen Fosurije u 75. minutu, a sudbinu Nansija zapečatio je Fabijen Kamus u 81. minutu.

U drugom četvrtfinalnom okršaju, koji je bio na programu večeras, sastali su se Sent Etjen i Lorijen. Gosti su već nakon prvih 45. minuta igre imali prednost ali je pola sata kasnije izjednačio Pjer-Emerik Aubamejang.

Junak Lorijenovog velikog uspeha bio je Žeremi Alijadijer koji je u trećem minutu sudijske nadoknade postigao pobedonosni pogodak i postavio konačnih 2:1.

Sutra su na programu još dva meča a sastaće se Lens - Bordo i Evian - PSŽ.