Kvalifikacije za LE - Crnogorska senzacija izbacila Banjalučane!

četvrtak 12.07.2012.
20:27

Fudbaleri banjalučkog Borca ni posle 37 godina nisu uspeli da eliminišu nekog od rivala u evro-takmičenjima! Njih je danas u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope eliminisao nikšićki Čelik, koji je tek izborio plasman u elitni rang takmičenja u Crnoj Go

vijesti.me
vijesti.me

Pravo da učestvuje u kvalifikacijama za Ligu Evrope, Nikšićani su izborili iznenađujućim osvajanjem Kupa Crne Gore u finišu prošle sezone, ali u dvomeču sa Banjalučanima pokazali su da će tek imati šta da kažu u domaćim okvirima.

Prvi meč u Banjaluci pre sedam dana završen je rezultatom 2:2, Borcu je bila potrebna pobeda večeras, ali je meč završen rezultatom 1:1 i Čelik je izborio plasman u drugo kolo kvalifikacija.

Stvari su po Banjalučane loše krenule od 50. miknuta kada su ostali bez isključenog Žižovića, da bi samo tri minuta kasnije Milić autogolom doneo vođstvo Čeliku. Grahovac je u 58. minutu uspeo da izjednači, ali to je bilo sve što su gosti uspeli da urade večeras.

Tako će na megdan Metalurgu iz Donjecka u narednoj rundi takmičenja ići crnogorski predstavnik.