L1 - Đorđević pogodio, pa "pocrveneo"

Autor: Janko Glavonjić
nedelja 09.02.2014.
16:10

U 24. kolu francuskog prvenstva Nant Filipa Đorđevića poražen je kao domaćin od Liona rezultatom 1:2 (0:1). Jedini strelac za Nant bio je upravo Đorđević, a nedugo zatim dobio je i crveni karton.

fcnantes.com

Tokom celog meča Lion je imao blagu terensku inicijativu, koju je uspeo da kruniše krajem prvog poluvremena.

U 40. minutu Lakaze je doveo goste u vođstvo, i sa rezultatom 0:1 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu domaćini su napadali, ali nisu uspevali da stvore dobre prilike pred golom Liona, a gosti su vrebali šansu iz kontranapada.

Jedna od takvih situacija je i rešila meč, u 75. minutu. Strelac prvog gola Lakaze ušao je u kazneni prostor, a golman Riu je jako loše startovao na njega i skrivio penal.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gomis.

Đorđević je u 84. minutu svojim golom dao nadu domaćima da ipak mogu do izjednačenja u poslednjim momentima meča.

Naš napadač je iskoristio lošu reakciju štopera Liona prilikom jedne dubinske lopte i "zakucao" loptu u mrežu.

Ipak, nedugo zatim je dobio dva žuta kartona u roku od samo jednog minuta.

Naš napadač je napravio dva loša faula i sudija ga je isključio.

Nant je ovim porazom produžio seriju utakmica bez pobede na čak 4, i posle sjajnog starta i snova u Evropi jasno je da se "Kanarinci" polako opraštaju od visokih ambicija.