L1 - Monako do pobede u nadoknadi vremena!

Autor: Janko Glavonjić
petak 21.02.2014.
22:40

Mnogo teže nego što se očekivalo, fudbaleri Monaka su savladali Rems. Rezultat je bio 3:2 (1:0).

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Izgledalo je da će ovo biti rutinski posao za Monako. Već u osmom minutu su poveli posle kornera koji je izveo Mutinjo. Preciznim udarcem glavom Žerman je savladao golmana Remsa i doveo svoj tim u vođstvo.

Do kraja poluvremena Monako je imao par prilika da duplira vođstvo, ali ih nije iskoristio, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

U 53. minutu bili su kažnjeni, Oniange je izjednačio preciznim udarcem u donji levi ugao Monakovog gola, a asistent je bio Fortes.

Nije dugo prošlo do novog vođstva Monaka. Iskusni Tulalan je "zalomio" desnog beka gostiju, ušao u sredinu, i uputio dobar šut sa nekih 20 metara, koji je prevario golmana gostiju i završio iza njegovih leđa.

U 71. minutu Rems je ponovo izjednačio preko Oniagvea, posle slobodnog udarca potpuno su zaboravili na napadača gostiju, koji je imao dovoljno vremena da se namesti i postigne pogodak.

U poslednjem, 95. minutu nadoknade, Kurzava je spasio Ranijeri, postigavši gol za veliku radost domaćih navijača.

Poslednjih desetak minuta Monako je imao igrača više, pošto je Mandi dobio crveni karton.