Lalatović: ''Zaslužili smo pobedu nad Užičanima!''

18:15
Izvor: Sportske.net, fknapredak.rs

Iako su u Slobodi ogorčeni suđenjem posle sinoćnjeg meča, čak najavljuju u istupanje iz Superlige, trener Napretka Nenad Lalatović smatra da je trijumf njegovog tima u potpunosti zaslužen.

fknapredak.rs

Pobedom nad ekipom Slobode od 3:1 u poslednjoj utakmici 27. kola Superlige, kruševački Napredak je obezbedio opstanak u elitnom društvu, što je i bio glavni cilj kluba ove sezone.

Posle utakmice, trener Nenad Lalatović je blistao od sreće, čestitajući svojim igračima, ali i uz zahvalnost vernoj publici na velikoj podršci tokom čitave sezone.

''Ono što je meni mnogo drago je da sam ispunio svoje obećanje, da ćemo sa drugim najmlađim timom ostati u ligi i da ćemo uzeti više bodova nego Napredak jesenas.

Sve zasluge za to idu mojim igračima, koji su odigrali sjajno ovu polusezonu, idu zasluge novinarima koji ste uvek bili uz nas, i davali nam samopouzdanja, i hvala Vam na tome, i naravno našem dvanaestom igraču-našoj publici za koju mogu da kažem da su najbolji u Srbiji, i hvala im na podršci''
, poručio je Lalatović.

On je dodao i da je njegova ekipa ove sezone igrala možda i najlepši fudbal, a kad je meč sa Slobodom u pitanju, Lalatović ne vidi razlog za proteste iz Užica.

''Došla nam je u goste ekipa Slobode koja ove polusezone igra odlično u gostima, imaju sjajnu polukontru i kontru, ali mi smo uspeli da odgovorimo svemu tome, postigli smo dva pogotka iz dve lepe akcije. Na sve to imali smo i četiri-pet stopostotnih šansi, koje je bilo teže promašiti nego dati.

U drugom poluvremenu naš odbrambeni igrač pravi grešku i mi primamo taj gol, i nakon njega su imali dominaciju nekih desetak minuta gde su čak mogli i da izjednače.

Odlika velikih igrača i velike ekipe je da se vrati u igru, zamene koje sam napravio su dobro ušle u utakmicu, opet je Božović postigao pogodak, i kada se sve sabere i oduzme sasvim zaslužena naša pobeda i velika osvojena tri boda u borbi za opstanak'',