Liga 1 - Lion deklasiran u Marseju!

nedelja 04.05.2014.
23:20

Sjajna partija Marseja večeras u derbiju 36. kola šampionata Francuske! U duelu sa direktnim konkurentom ia plasman na evro-scenu, tim sa Velodroma ubedljivo trijumfovao.

Beta/AP Photo/Claude Paris

U derbiju 36. kola francuske Lige 1, Marsej je pred svojim navijačima slavio protiv Liona sa 4:2 i tako ostao u trci za plasman u Ligu Evrope.

Domaći tim je već posle dvadesetak minuta stekao dva gola prednosti, zahvaljujući golovima Dijavare u 14. i Tovina dvanaest minuta kasnije - 2:0.

Goste je u igru vratio Mvuemba u finišu prvog poluvremena, ali samo nakratko, jer početkom drugog dela igre Žinjak postiže još dva gola za Marsej i rešava pitanje pobednika!

U finišu, Gomis je samo ublažio poraz Liona, postavivši konačnih 4:2.

Posle ovakvog ishoda, Lion na petoj poziciji sada ima samo dva boda više od Marseja, pa će se njihova borba za tu poziciju očigledno nastaviti do kraja šampionata.