Lipi očitao lekciju Stanoju!

sreda 27.11.2013.
15:00

Ekipa Peking Guana koju sa klupe predvodi Aleksandar Stanojević nije uspela da izbori plasman u finale kineskog FA Kupa, pošto je i u revanšu polufinala poražena od aktuelnog šampiona Gvangžua.

news.cn
news.cn

Aleksandar Stanojević nije uspeo da pronađe rešenje za pobedu nad Lipijevim Gvangžuom koji ove sezone dominira u kineskom fudbalu.

Posle minimalnih 1:0 u prvom meču u Pekingu, Gvangžu je slavio i u revanšu polufinala FA Kupa, ali znatno ubedljivije, rezultatom 6:3!

Posle prvog poluvremena, Gvangžu je vodio sa 2:0 i činilo se da su već tada otklonjene sve dileme oko putnika u finale.

Međutim, u nastavku se razigrao napadač Pekinga Utaka, koji je u periodu od 55. do 69. minuta postigao het-trik, pa je posle njegovog trećeg gola rezultat bio 3:3 (u međuvremenu je i Linpeng postigao treći gol za Gvangžu).

Činilo se da ovaj dvomeč ulazi u neizvestan finiš, ali su fudbaleri Gvangžua brzo osigurali trijumf.

Samo dva minuta posle Utakinog izjednačujućeg gola, Huang Boven je vratio prednost domaćima, da bi se do kraja u strelce upisali i Muriki i Konka za konačnih 6:3.