Ljajina Roma se ne predaje!

Autor: Boris Jovanović
subota 12.04.2014.
22:47

Rimljani slavili protiv Atalante sa 3:1 i ponovo smanjili prednost Juventusa na pet bodova. Šampion svoj meč 33. kola igra u ponedeljak.

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Roma je dobila novi meč kod kuće, "Vučica" igra verovatno najbolju sezonu od one kada je osvojila titulu početkom veka, večeras je na "Olimpiku" pala Atalanta.

Već u 13. minutu je veteran Tadei svojim drugim golom u sezoni načeo goste iz Lombardije. Posle karambola, lopta se odbila do Brazilca koji je bio precizan 1:0.

Nakon toga ređale su se prilike, a u finišu prvog dela je Ljajić na asistenciju Totija duplirao prednost, tada se nazirali da bodovi ostaju u prestonici.

U nastavku je posle sat vremena Žervinjo stavio tačku, ovoga puta veoma raspoloženi Ljajić je asistirao za 3:0. Iskusnu Miljaćo je stavio postavio konačnih 3:1.

U prvom meču kola su Sasuolo i Kaljari podelili bodove, 1:1. Emilijani su poveli golom Simonea Zaze, izjednačio je Ibraimi sa penala u nastavku.

Roma sada ima 79 bodova, Juve 84, ali i meč manje, šampion u ponedeljak gostuje na Friuliju protiv Udinezea.