09:07

Legija nastavlja sa pobedama u šampionatu Poljske, a ponovo su u glavnim ulogama srpski internacionalci.

legia.com
legia.com

Lider šampionata Poljske, ekipa Legije, u nedelju je ostvarila i četvrtu uzastopnu pobedu u prvenstvu.

U meču 10. kola, tim iz Varšave gostovao je Lehiji i slavio rezultatom 2:1. Oba gola za goste postigli su srpski internacionalci - Miroslav Radović, odnosno Danijel Ljuboja.

Radović je u 36. minutu postigao vodeći gol, a posle izjednačenja domaćih, Ljuboja je postigao gol koji je odlučio pobednika.

Lehija je u 69. minutu golom Traorea izjednačila ali je radost domaćih kratko trajala, pošto je Ljuboja u 73. postavio konačan rezultat, na sjajno dodavanje Radovića.

Bivši igrač Partizana je dobio visoku ocenu za svoju partiju, a to mu nije prvi put ove sezone.

"Jako teška utakmica. Mnogo neiskorišćenih situacija, ali smo na kraju zasluženo pobedili. Bio je to naš slatki revanš za prošlu sezonu, jer smo upravo na ovom terenu izgubili titulu. Ja sam zadovoljan svojom partijom jer sam uz pogodak i asistenciju imao veliki broj preciznih dodavanja.", ističe Miroslav Radović.

Legija posle 10. kola ima četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Gornjik. Ako Radović i Ljuboja nastave ovako imaju lepu šansu da se na kraju šampionata raduju osvajanju nove šampionske titule.