Ljudi, Ronaldo je spreman, pitajte Irce!

Autor: Boris Jovanović
sreda 11.06.2014.
07:51

Portugal odigrao poslednji prijateljski meč pred start Mondijala, Ronaldo počeo utakmicu, nije se upisao, ali je je doprineo da njegova reprezentacija pregazi Republiku Irsku.

Beta/AP Photo/Bill Kostroun

Samo minut je bilo potrebno Kristijanu da promeša odbranu Iraca, pogodio je stativu u prvom napadu, a to je bila najava onog što je sledilo.

Dva puta je asistirao saigračima, profitirao je Ugo Almeida sa dva gola, u prvom delu je i Keog zatresao sopstvenu mrežu pa je Portugal vodio sa ubedljivih 3:0.

Ronaldo je igrao do 66. minuta kada ga je zamenio Pepe. Pre toga su golom MekKlajna Irci smanjili, ali su Vierinja i Koentrao u poslednjih 15-tak minuta meča doveli Portugalce do ubedljivih 5:1.

To je bila i jasna poruka rivalima, Ronaldo je spreman, njegov tim raspucan. Ali, ono što sledi je znatno teže, Portugalci otvaraju šampionat u ponedeljak kada na "Fonte novi" u Salvadoru igraju protiv Nemaca.