London sve dalje, novi poraz odbojkašica

četvrtak 03.05.2012.
16:15

Posle poraza od Holandije u prvom kolu, reprezentativke Srbije danas poražene i od Rusije, pa će sledeću šansu za plasman na OI tražiti u Japanu.

Fivb.org
Fivb.org

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije danas je doživela još jedan poraz na kvalifikacionom turniru za plasman na Olimpijske igre, koji se održava u Ankari.

U drugom kolu bolja od selekcije Zorana Terzića bila je Rusija, koja je slavila rezultatom 3:1, po setovima 29:27, 22:25, 25:16, 25:19.

Najveća borba vođena je u prvom setu, Srbija je bila blizu vođstva, ali su aktuelne svetske prvakinje bile koncentrisanije u završnici i dobile ovaj set na razliku, rezultatom 29:27.

Srpkinje su uzvratile u drugom, izjednačile na 1:1, ali su naredna dva seta Ruskinje bez većih problema osvojile i dobile ovaj meč sa 3:1 u setovima.

Na ovom kvalifikacionom turniru Srbija više nema šansi da se domogne Olimpijade, ali će imati još jednu, poslednju priliku, na turniru u Japanu, na svetskim kvalifikacijama.