Mega izdanje Mege u trijumfu nad Hemofarmom

sreda 18.04.2012.
20:18

U meču 7. kola Agroživ košarkaške Superlige Mega Vizura slavila je na svom terenu nad učesnikom Regionalne lige Hemofarmom. Mega je slavila tek nakon produžetka a četvrta četvrtina bila je presudna da Beograđani ostvare ovaj uspeh.

vizurasport.com

Ekipa koju sa klupe vodi Vlada Vukičić uspela je večeras da zabeleži drugu pobedu u košarkaškoj Superligi pošto je nakon produžetka Mega slavila nad Hemofarmom rezultatom (109:105).

Početak meča pripao je gostujućoj ekipi. Prva četvrtina nije donela osetniju prednost pošto su mladi igrači Mege držali priključak i na prvu pauzu otišli sa zaostatkom od svega tri poena.

Ipak, rezultat prve četvrtine (26:29) ubrzo je promenjen pošto je u naredne dve Hemofarm došao do prednosti od čak 17 poena.

U četvrtoj deonici usledio je preokret Mege koja je sa 34 ubačena koša i svega 17 primljenih izborila produžetak.

Sunovrat Hemofarma nastavio se i tokom produžetka koji je Mega dobila (15:11) i tako izvojevala važnu pobedu koja će mladoj ekipi podići samopouzdanje pred naredne duele.

Hemofarm je ovaj poraz "zakovao" za dno tabele pošto je Mega bila direktan protivnik u borbi začelja.