Mesi vodio Barsu do nove pobede

subota 05.04.2014.
20:07

Posle Atletika, i Barselona je uspela da trijumfuje danas i tako nastavi trku za titulu u Primeri.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Rival Kataloncima bio je poslednjeplasirani Betis, ali Barsa nije tako lako došla do očekivanih bodova.

Ipak, na kraju 3-1, pa Barselona ima samo bod manje u odnosu na Atletiko.

Na vodeći gol Katalonaca čekalo se 15 minuta, kad su domaći iznudili jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Leo Mesi.

Očekivalo se da će Barsa već do poluvremena steći osetniju prednost, ali se borbeni gosti nisu predavali.

Odstalo je 1-0 sve do 67. minuta, kada je Figueras zatresao sopstvenu mrežu i tako duplirao prednost Barse.

Samo minit kasnije, međutim, gosti iz Sevilje uzvraćaju preko Kastra i ponovo vraćaju rezultatsku neizvesnost.

Ona je potrajala sve do samog finiša, a u 86. minutu novi penal za Barsu koji sada Mesi nije uspeo da realizuje, ali je pravovremeno reagovao na odbijenu loptu golmana gostiju i otklonio sve dileme - 3:1.