Mimica ''razbio'' Zvezdu u Splitu!

subota 29.09.2012.
22:53

''One man show'' večeras u Splitu! Košarkaši Crvene zvezde nisu imali rešenja za sjajnog Ivana Mimicu, koji im je propisno ''izrešetao'' koš u meču prvog kola ABA lige. Splićani na kraju slavili rezultatom 87:81!

kkcrvenazvezda.rs

Silno pojačana Crvena zvezda porazom je započela sezonu u ABA ligi! Crveno-beli su večeras izgubili na gostovanju ekipi Splita, koja je imala vođstvo tokom čitavog meča i na kraju potpuno zasluženo slavila rezultatom 87:81.

Ekipa Milivoja Lazića je od starta meča bila u rezultatskom zaostatku, ne prevelikom, ali su domaći konstantno držali konce igre u svojim rukama.

Posle prve četvrtine bilo je pet poena razlike za domaće (26:21), Zvezda je u drugoj deonici uspela da smanji zaostatak na minimalnih 42:41, ali u nastavku nije bilo napretka u igri Beograđana, pa domaći bez većih problema i pre svega zahvaljujući pomenutom Mimici, privode meč kraju u svoju korist.

Mimica je meč završio sa 32 poena i tako potpuno zasenio sve ostale aktere. U ekipi Crvene zvezde jedini sa dvocifrenim učinkom bili su Rakočević i Čović sa po 10 poena. Demarkus Nelson upisao je 9, Braun 8, a Moris Almond svega tri poena.