''Minimalac'' Anžija, Spartak nemilosrdan

nedelja 05.08.2012.
22:07

Danas su odigrana još tri susreta trećeg kola Premijer lige Rusije. Anži i Krila Sovjetov slavili na svom terenu, ali je naubedljiviji bio Spartak, koji je kao gost deklasirao gradskog rivala, ekipu Dinama.

rfpl.org
rfpl.org

Anži je na svom terenu dočekao ekipu Amkara, a do minimalne pobede rezultatom 1:0 ekipa Gusa Hidinka je došla golom Gabulova u 72. minutu meča.

Tri boda na svom terenu osvojila je i ekipa Krila Sovjetov, koja je golovima Kornilenka u 30. i Stiva u 83. minutu savladala Kuban sa 2:1. Gosti su inače, poveli već u 6. minutu golom Coraeva.

A najmanje neizvesnosti doneo je gradski derbi, između Dinama i Spartaka iz Moskve. Spartak je kao gost slavio čak sa 4:0, a seriju je otvorio Biljaletdinov u 23. minutu.

U nastavku još tri gola - Pareha u 49, Žano u 75. i Karioka u 90. minutu za veoma ubedljiv trijumf Spartaka i proboj na prvo mesto na tabeli sa maksimalnim učinkom, kao i aktuelni šampion Zenit.