Ministarka: "Zakoni su oštri, ali da li se primenjuju?"

Autor: Beta Beta
sreda 13.02.2013.
09:13
Izvor: Beta

Reagujući na incidente koji su obeležili finalnu utakmicu Kupa Radivoja Koraća, ministarka omladine i sporta Alisa Marić ističe da u Srbiji već postoji set zakona koji su rigorozni prema huliganima.

sportske.net
sportske.net

Povezane vesti

Ministarka omladine i sporta Alisa Marić ocenila je da je kaznena regulativa protiv huligana u Srbiji već dovoljno oštra ali da je pitanje da li se sprovodi u punom kapacitetu.

"Često se pominje pooštravanje kazni ali je kaznena regulativa, u stvari, dovoljno oštra. Drugo je pitanje da li se sprovodi u punom kapacitetu. U skladu sa svojim nadležnostima, Ministarstvo na čijem sam čelu ispitaće sve detalje incidenta i pokrenuti inicijativu za još širu društvenu akciju u pogledu borbe protiv nasilja na sportskim terenima", rekla je Marić u intervjuu za Večernje novosti.

Povodom prekida utakmice košarkaškog finala Kupa Srbije u Kragujevcu, ministarka je rekla da joj najviše smeta ratnička retorika među klubovima.

"Razumem afektne situacije i tenziju ali iz sportskog okruženja morale bi da dolaze poruke smirivanja", rekla je ona.

Ministarka je ocenila da je za suzbijanje huliganizma potrebna šira društvena akcija i da se primene mere u kojima učestvuju sve službe bezbednosti i pravosudja.

"Rešenja uvek ima i ova vlada je jasno iskazala spremnost da se uhvati ukoštac sa problemima", rekla je Alisa Marić.

Ona je ocenila da su Partizan i Crvena zvezda jedini srpski sportski brendovi i da ih treba očuvati i negovati.

"Kada je reč o privatizaciji, to je pitanje koje mnogo više pripada ekonomskoj sferi. Da li je klub uspešniji kada ima privatne vlasnike ili ne, relativno je, kao u svakom preduzeću", rekla je ministarka.

Ne propustite