Nanter 'pregažen' protiv Orteza!

Autor: Vladimir Nestorović
ponedeljak 16.12.2013.
23:11

Uoči najvažnije utakmice u sezoni izabranici Paskala Donadjea u gostima su poraženi od strane Po Orteza rezultatom 89:72.

lnb.fr
lnb.fr

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Nanter je potpuno pao u nastavku, pa je drugi deo igre izgubio rezultatom 46:24, pa je pitanje pobednika bilo rešeno mnogo pre kraja utakmice.

U redovima gostiju istakao se Žaite sa 13 poena i 9 skokova, dok je Mičam ubacio 11, ali Donadijeovi momci nisu imali rešenje za Nivinsa, koji je ubacio 21 poen i imao 10 skokova, kao i za Harpera, koji je dodao 18.

Nanter ostaje četvrti na tabeli francuske LNB lige, a u četvrtak ga očekuje susret sa Fenerbahčeom u kom mora da ostvari pobedu kako bi prošao u narednu fazu, ali i da prati rezultat iz Beograda, jer bi u slučaju pobede Partizana nad moskovskim CSKA u Top 16 išao srpski predstavnik, bez obzira na ishod utakmice koja se igra u Francuskoj.