Izvor: Sportske.net, rss.org.rs

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je u drugom prijateljskom meču koji je igran protiv Mađara a u sklopu priprema za SP koje su januaru igra u Španiji.

rss.org.rs
rss.org.rs

Nakon pobede nad Rumunijom izabranici Veselina Vukovića poraženi su u Vespremu od reprezentacije Mađarske rezultatom 37:31 (17:18).

Dva lica pokazala je reprezentacija Srbije u Vespremu jer je do petog minuta nastavka utakmice bila dominantna u odnosu na protivnika i imala prednost od 22:19.

Od tog trenutka Mađari su "stisli" u odbrani a potom su proradili u napadu što je rezultiralo preokretom.

Domaćin je poveo sa 24:22 a onda je u završinici drugog poluvremena u potpunosti nadigrao naše momke i slavio rezultatom 37:31.

Srbiji nisu pomogli ni Šešum i Vujin koji su se priključili reprezentaciji pa "Orlovi" odlaze na kratku pauzu sa polovičnim učinkom kada su pripremini mečevi za SP u pitanju.

"Orlovi" će se okupiti nakon proslave Nove godine u Staroj Pazovi a pre polaska u Španiju odigraće još dve utakmice na domaćem terenu.

Najpre će u Nišu ugostiti Makedoniju a šestog januara u Vrnjačkoj Banji snage će odmeriti sa Egiptom.