Oumaru probudio ''Lale''

subota 05.05.2012.
21:23

Fudbaleri Vojvodine konačno su ostvarili pobedu u domaćem šampionatu. Oni su večeras na ''Karađorđu'' savladali BSK iz Borče i tako na najbolji način iskoristili poraz svog konkurenta u borbi za treće mesto, ekipe Radničkog.

fkvojvodina.rs

Posle tri utakmice u kojima su osvojili samo bod i novih turbulencija u ekipi, Vojvodina je večeras konačno obradovala svoje navijače.

Novosađani su na svom terenu večeras savladali BSK iz Borče rezultatom 2:0, a čovek odluke bio je Abubakar Oumaru.

On je konačno prekinuo ''hroničnu neefikasnost'' napadača novosadskog tima ovog proleća, postigavši oba gola za domaći tim.

Sve je praktično rešeno u prvom poluvremenu, pošto je vodeći gol Oumaru postigao u 15. minutu, da bi na isteku prvih pola sata igre iskoristio jedanaesterac i postavio konačnih 2:0.

Drugo poluvreme nije  donelo golove, ali Novosađani mogu da budu zadovoljni ovim rezultatom, kojim su došli na samo bod zaostatka u odnosu na trećeplasirani Radnički.