''Panteri'' očitali lekciju Kragujevčanima

nedelja 08.04.2012.
19:54

Košarkaši Radničkog FMP savladali su večeras na svom parketu kragujevački Radnički u utakmici sa dosta preokreta.

kkradnicki.rs

Posle BKK Radničkog, Kragujevčani su izgubili i od drugog ''imenjaka'', Radničkog FMP.

''Panteri'' su u Železniku večeras trijumfovali rezultatom 89:82, a meč su obeležile velike oscilacije u igri obe ekipe.

Prva deonica protekla je u znaku gostiju, koji su je dobili sa dvanaest poena razlike - 15:27. Međutim, Kragujevčani su u drugih deset minuta ''uspeli'' da prime čak 33 poena, pa domaći tim na odmor odlazi vođstvom rezultatom 48:42.

Treća četvrtina donosi ponovo bolju igru gostiju, usledio je novi preokret, pa se u poslednjih deset minuta ušlo blagim vođstvom Kragujevčana.

Ali, u odlučujućim trenucima košarkaši Radničkog FMP ponovo nameću svoj ritm i na kraju dolaze do treće pobede u prvih pet kola - 89:82.

Pobedničku ekipu predvodili su Smiljanić sa 23 i Dimić sa 22 poena, dok su, po običju, u ekipi Radničkog znatno iznad ostalih bili Amerikanci SAjmon sa 27 i Skot sa 22 poena.