Partizan ukrotio "Pantere" u završnici

Autor: Bojan Jovanovic
utorak 08.05.2012.
19:59

Partizan je zabeležio još jednu pobedu u Superligi savladavši Radnički Fmp sa 82:66. Partizan tek u poslednjoj četvrtini napravio veliku prednost i osigurao trijumf.

kkpartizan.rs

Košarkaši Partizana su prema očekivanjima savladali Radnički FMP sa 82:66, iako rezultat ne odslikava pravi odnos snaga u većem delu meča.

Domaći su imali i do 9 poena prednosti u prvoj četvrtini, ali su crno-beli ipak otišli na poluvreme sa prednošću od jednog koša 41:39.

U trećoj četvrtini su dva tima bila izjednačena, da bi u poslednjoj Partizan napravio ključnu prednost. Ovu deonicu crno-beli su dobili sa 24:11 i rutinski priveli meč kraju.

Najefikasniji u Partizanu bio je Mačvan sa 18, a pratili su ga Džejms sa 17 i Lučić sa 16 poena.

U domaćoj ekipi najviše poena je postigao Smiljanić (19) koji je svakako bio najzapaženiji igrač Radničkog FMP.

Ovo je osma pobeda Partizana u dosadašnjem toku sezone, dok Radnički FMP sa polovičnim učinkom - 5/5.