PL - Norič do boda nade, stative neprijatelji Čelsija

Autor: Janko Glavonjić
nedelja 04.05.2014.
18:52

Fudbaleri Čelsija nisu uspeli da savladaju Norič koji se bori za opstanak, meč je završen rezultatom 0:0. Jako bleda partija domaćeg tima, ali treba pomenuti i da nisu imali sreće u dva navrata, kada su pogodili okvir gola.

Beta/AP Photo/Bogdan Maran

U prilično nesadržajnom prvom poluvremenu, u kojem se Norič organizovano branio, izdvajamo prilike Terija posle prekida u 23. minutu, kada je golman Noriča dobro reagovao.

U 32. minutu Šurle je iz neposredne blizine pogodio stativu, a u smiraj poluvremena Matić je imao jednu lepu akciju i pokušaj proigravanja napadača, ali je odbrana Noriča sprečila domaće da dođu do gola.

Na početku drugog poluvremena Luiz je sjajno šutirao i pogodio prečku, ponovo je sreća nedostajala Plavcima da dođu do gola.

U 71. minutu veliku priliku za Norič propustio je Snodgras. Njegov šut je bio izblokiran i od svega su Kanarinci dobili samo korner.

U 79. minutu Azar je imao priliku, ali je njegov šut sjajno odbranio Radi.

To je bila i poslednja prilika na meču, iako je Čelsi žestoko pritiskao u poslednjim minutima, nije bilo promene rezultata.