PL - Remi u Noriču, pobede Kardifa i 'Svetaca'

Autor: Boban Filipović
subota 08.03.2014.
17:55

U okviru 29. kola Premijer lige odigrana su još tri meča, Kardif je na svom terenu bio bolji od Fulama u derbiju začelja, Sautempton je kao gost odneo ceo plen sa gostovanja Kristal Palasu, a Stouk uzeo bod 'Kanarincima' na njihovom bunjištu.

Beta/AP Photo/David Davies, PA Wire

Agonija fernjeraša Fulama nastavila se i u velškoj prestonici, gde je doživljen novi poraz rezultatom 3:1.

Solskjerovi puleni su poveli golom Kokera u poslednjim trenucima prvog poluvremena, gosti stižu do izjednačenja u 59. minutu preko Holtbija, koji je stigao na pozajmicu iz Totenhema, ali Koker osam minuta kasnije vraća prednost domaćinu.

Sve dileme oko pobednika rešene su u 71. minutu, posle autogola koji je postigao Rajter.

Kardif je tako prekinuo seriju od 4 meča bez pobede, dok se Fulamova produžila na čak 9 utakmica - poslednji put su trijumfovali 1.januara 2014. godine protiv Vest Hema na Krejven Kotidžu.

Sautempton nikako ne leži Kristal Palasu, to se pokazalo i ovog puta, gosti su slavili rezultatom 1:0 i tako peti put za redom nisu primili gol protiv ekipe koju predvodi Toni Pjulis.

Jedini gol na 'Selharst Parku' postigao je Džej Rodrigez na krajnje neobičan način u 37. minutu meča.

Na 'Kerou Roudu' Norič i Stouk su podelili bodove, meč je završen rezultatom 1:1
.

Britain Soccer Premier League

Domaćini su poveli preko Džonsona u 56. minutu na asistenciju Snodgrasa, izjednačio je Voters sa penala u 73'.

Voters je pet minuta kasnije dobio crveni karton, ali 'Kanarinci' nisu uspeli u finišu da iskoriste brojčanu prednost na terenu.