PLS - Nemilosrdni Napredak

četvrtak 16.05.2013.
17:59

Poslednji meč odloženog 20. kola Prve lige Srbije igran je u Kruševcu gde su fudbaleri Napretka ubedljivo slavili protiv Mladenovca, iako im pobeda nije bila bitna, jer su već overili plasman u JSL, a gostima su bodovi bili preko potrebni u borbi za opsta

fknapredak.rs

Izabranici Nenada Milovanovića nemaju nameru da "poklanjaju" bodove do kraja šampionata samo zbog toga što su već obezbedili plasman u Jelen Superligu.

O tome najbolje govori sinoćna pobeda Napretka od 4:1 nad ekipom Mladenovca koja se grčevito bori za opstanak u ligi. Iako su gostima bodovi bili preko potrebni, Napredak je pokazao na terenu veću želju za pobedom i sasvim zasluženo slavio ubedljivim rezultatom.

Golove za domaći tim postigli su Mirosavljević u 12., Bajić u 21., Gavrić 45. i Koković u 48 minutu. Počasni pogodak za Mladenovac postigao je Dobrašinović u 52. minutu.

Utakmicom na stadionu "Mladost" kompletirano je 20. kolo koje je dva puta odlagano zbog snega, i kasnije zbog dana žalosti.

Nakon 29. kola Napredak drži prvu poziciju na tabeli sa 70 bodova a naredni meč igra u Novom Sadu protiv Proletera.