22:32

Derbijem u Kruševcu kompletirano je 27. kolo Prve lige Srbije a pobeda Napretka nad Metalcem ide na ruku drugoplasiranog Čukaričkog koji sada ima sedam bodova više od Gornjomilanovčana.

fknapredak.rs

Posednji meč 27. kola Prve lige Srbije igran je u Kruševcu gde su se sastali Napredak i Metalac pod svetlošću reflektora.

Derbi meč sa posebnom pažnjom praćen je na Banovom Brdu gde je priželjkivana pobeda domaćih kojom bi Čukarički povećao prednost nad Metalcem koji "diše za vrat" "Brđanima".

Baš po meri ekipe sa Banovog Brda bio je konačan rezultat duela u Kruševcu. Lider šampionata slavio je sa 2:1 golovima Bojića u 3. i 81. minutu.

Živadinović je u 79. postigao gol koji je Metalcu garantovao bod ali je Bojič samo dva minuta kasnije srušio "Šerpose" i postavio konačnih 2:1.

Napredak nakon ovog trijufma ima deset bodova više od Čukaričkog i utakmicu manje pa je jasno da su Kruševljani već u Superligi dok Čuku od ostvarenja istog cilja dele milimetri.