Primera - Siloviti Real, 'petarda' za Rajo Valjekano

Autor: Vladimir Nestorović
subota 29.03.2014.
23:48

Bez većih problema 'Merengesi' su stigli do ubedljive pobede nad timom iz Valjekana, a konačan rezultat bio je 5:0.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Nakon trijumfa Barselone i Atletiko Madrida, i Real Madrid je svojom pobedom najavio da nema nameru da odustane od trke za šampiona Primere. Na svom putu, 'Merengesi' su prosto samleli Rajo Valjekano, a konačan rezultat bio je 5:0.

Real je nakon svega 15 minuta imao prednost, kada je pogodio Kristijano Ronaldo, i to posle dodavanja Gareta Bejla.

Domaći su se poigravali, a u par navrata nisu bili prisebni u završnici, zbog čega se na sledeći gol čekalo oko 40 minuta.

Tada je pogodio Dani Karvahal nakon odlične timske akcije i Ronaldovog dodavanja.

Zatim je na red došao Garet Bejl, koji je u toku meča imao i jedan komičan pad. Ipak, utakmicu sa Valjekanom će pamtiti po dva gola, u 68. i 70. minutu.

Nakon toga, priliku je dobio Alvaro Morata, koji je na teren ušao umesto Karima Benzeme, i veoma brzo je i iskoristio. On je postigao verovatno i najlepši pogodak na meču, pošto je sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u suprotni ugao golmana Rubena i tako postavio konačan rezultat, iako je u finišu Real mogao do još nekog pogotka.

Sve golove sa meča možete pogledati OVDE.