Primera - Sosijedad i Bilbao slavili na startu

Autor: Filip Mitrović
subota 17.08.2013.
23:23

Prvi meč ovosezonske Premere odigran je na "Anoeti", gde je domaći Real Sosijedad savladao Hetafe rezultatom 2:0, a dva časa kasnije Bilbao kao gost slavio u Valjadolidu.

skysports.com

Pred oko 25 hiljada gledalaca Sosijedad je na premijeri upisao pobedu protiv Hetafea i tako napravio sjajnu uvertiru pred kvalifikacioni meč Lige šampiona protiv Liona (prvi meč u sredu na Žerlanu).

Gosti su isprećeni iz mondenskog letovališta u Baskiji sa dva gola u mreži.

Radost domaćim navijačima najpre je doneo Karlos Vela sjajnim lobom posle  asistencije Gonzala Kastra tri minuta pre kraja prvog dela igre, da bi konačan rezultat sjajnim golom postavio Haris Seferović u 70. minutu nakon dodavanja Vele.

Golove možete videti OVDE.

Valjadolid je na svom terenu zatim dočekao Bilbao, a gosti su odneli sva tri boda, trijumfom rezultatom 2-1.

Trijumf gostiju najavio je Susaeta u 29. minutu vodećim pogotkom, ali je Ebert samo dva minuta kasnije poravnao na 1-1.

Gol odluke postignut je posle pet minuta igre u drugom poluvremenu, kada je Munijain savladao golmana Marinja za konačnih 1-2.

Poslednji meč u subotu igraju Đukićeva Valensija i ekipa Malage.