"Romantika" doživela poraz

subota 21.07.2012.
21:44
Izvor: Sportske.net, ofkbeograd.co.rs

Fudbaleri OFK Beograda doživeli su danas prvi poraz od početka pripremnog perioda. Zbrojovka Brno bio je bolji rival i na kraju slavio minimalnim rezultatom 0:1.

ofkbeograd.co.rs

Sve što je lepo ima kraj, pa tako i serija pobeda koje su fudbaleri OFK Beograda nanizali tokom letnjih priprema.

"Romantičari" su pre današnjeg susreta imali četiri pobede a poslednja u nizu pala je poljska Jagelonija pre dva dana.

Ipak, današnji protivnik bio je tvrđi zalogaj, ali se uprkos porazu ne može reći da su plavo-beli razočarali.

OFK Beograd bio je bolji rival u prvih pola sata igre i bilo je pitanje trenutka kada će se mreža Brna zatresti. Do toga nije došlo ni nakon stoprocentne prilike koju je imao Tufegdžić u 25. minutu.

Kazna je usledila u 33. minutu prvog dela meča nakon diskutabilne odluke sudije da dosudi faul na 23 metra od gola Mateka. Upravo iz tog slobodnjaka Brno je postiglo jedini gol a strelac je bio Žavadil.

Drugi deo meča doneo je istu sliku kada je odnos snaga na terenu bio u pitanju. Beograđani su dominirali i stvrali šanse ali nisu uspeli da ih materijalizuju.

Brno je imalo šansu da povisi rezultat na 2:0 ali je Švancara iz jedanaesterca bio neprecizan.

Završilo se rezultatom 1:0 za češku ekipu ali ostaje utisak da je OFK Beograd i na ovom meču bio bolji od protivnika što nije tako loše ako se ima u vidu da je u pitanju bila prijateljska utakmica.