Ronaldo izjednačio Mesijev rekord!

Autor: Janko Glavonjić
sreda 02.04.2014.
22:55

Fudbaler Real Madrida Kristijano Ronaldo izjednačio je Mesijev rekord po broju golova u jednoj sezoni Lige šampiona, pošto je večeras postigao svoj 14. gol ove sezone u tom takmičenju.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Kristijano Ronaldo pridružio se Mesiju na večnoj listi najboljih strelaca u Ligi šampiona u jednoj sezoni.

Argentinac je u sezoni 2011/12 postigao 14 golova.

Imajući u vidu da je Real slavio sa 3:0 protiv Borusije, ako se čudo ne dogodi u Dortmundu, očekuje ga još bar 3 meča u ovogodišnjem izdanju najprestižnijeg evropskog klupskog takmičenja, pa će Portugalac imati veliku priliku da postavi novi rekord.

Ronaldo ove sezone ima i fantastičan prosek, postiže jedan gol na svakih 50 minuta, što je neverovatno.

Na primer, Mesi je u sezoni 2011/12 kada je postavio rekord postizao gol na svakih 70 minuta.

Pogledajte još jednom večerašnji Ronaldov gol.