Autor: Beta Beta
subota 07.06.2014.
21:08
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Niko Rozberg osvojio je početnu "pol" poziciju u trci za Veliku nagradu Kanade, pošto je današnje kvalifikacije završio ispred timskog kolege Britanca Luisa Hamiltona, i sunarodnika Sebastijana Fetela iz Red Bula.

Beta/AP Photo/Hasan Jamali

Niko Rozberg je do treće "pol" pozicije u sezoni došao zahvaljujući dobroj vožnji u poslednjoj rundi kvalfikacija.

Nemac je najbrži krug izvezao za minut, 14 sekundi i 874 stotinki, što je za 79 stotih delova sekunde brže od njegovog klupskog kolege.

Na trećem mestu našao se svetski šampion, Fetel, koji je zaostajao više od pola sekunde, a njemu će društvo u drugom startnom redu praviti Finac Valteri Botas iz Vilijamsa.

Finčev klupski kolega, Brazilac Felipe Masa startovaće se pete pozicije, a šesto mesto zauzeo je Australijanac Danijel Rikardo iz Red Bula.

Dvostruki svetski šampion Španac Fernando Alonso iz Ferarija zauzeo je sedmo mesto, dok će iza njega startovati vozač iz Toro Roso tima Francuz Žan-Erik Vernje.

Prvu desetoricu kompletirali su Britanac Dženson Baton iz Meklarena i Finac Kimi Raikonen iz Ferarija.

Trka za Veliku nagradu Kanade u Montrealu na stazi žil Vilnev voziće se sutra od 20.00 po srednjeevropskom vremenu.