Rusija - Smena na vrhu, CSKA novi lider!

nedelja 28.10.2012.
23:59

Pobedom nad Terekom, uz poraz Anžija u Kazanju, ''Armejci'' preuzeli čelnu poziciju u ruskoj Premijer ligi.

rubin-kazan.ru

U šampionatu Rusije, u nedelju su odigrana dva derbija iz kojih je najviše profitirala ekipa moskovskog CSKA, koja je na čelu tabele smenila do sada vodeći Anži.

''Armejci'' su odneli sva tri boda sa teškog gostovanja ekipi Tereka, posle preokreta u samom finišu.

Almeida je u 8. minutu doveo Terek u vođstvo, izjednačio je Honda u 25. a pobedu Moskovljanima doneo je Vernblom u 88. minutu. Zoramn Tošić je svih 90 minuta proveo na terenu.

Ova pobeda CSKA još više je dobila na vrednosti posle epiloga derbija u Kazanju, gde je domaći Rubin savladao ekipu Anžija takođe sa 2:1.

Sva tri gola viđena su u prvih 20 minuta. Kuzmin u 5. i Kasajev u 20. minutu pogađali su za domaće, aTraore za tim iz Mahačkale u 15. minutu.

Takođe, bodove je osvojio i moskovski Dinamo, koji je golom Kokorina u 13. minutu savladao Krila Sovjetov. Marko Lomić je u pobedničkoj ekipi odigrao ceo meč.