Sasuolu trofej, Konstant napustio teren zbog rasizma!

Autor: Boris Jovanović
sreda 24.07.2013.
08:41

TIM kup, tradicionalni "trijagonal" ove godine sa Juventusom i Mianom, dok je mesto Intera zauzeo Sasuolo. Novi prvoligaš osvojio trofej, mečevi u senci rasizma.

acmilan.com
acmilan.com

Inter je ove godine odbio da učestvuje na turniru koji je tradicionalno prva provera za najbolje italijanske klubove.

Juve i Milan su u prvom poluvrememu odmerili snage, završilo je bez golova, Robinjo je promašio penal u tih 45 minuta. Posle jedanaesteraca, Milan bolji, Noćerino nije bio precizan, na drugoj strani Lihštajner i Padoin nisu uspeli da savladaju Abijatija.

Juventus koji je samo jednom osvojio ovaj trofej za 13 godina koliko se igra je remizirao i sa Sasuolom, i takođe izgubio na penale, pa je u trećem poluvremenu ostalo da Milan i novajlija u ligi reše pitanje pobednika turnira. Slavio je domaćin sa 2:1, "Rosoneri" su poveli golom Petanje, da bi Masući sa dva gola doneo pobedu "Zeleno-crnima".

Meč je ostao u senci rasističkog vređenja Kevina Konstanta koji je šutnuo loptu na tribine i napustio teren...

Milan i Juventus su bili bez italijanskih reprezentativaca koji su i dalje na odmoru posle Kupa Konfederacija.