SL - Partizanu lako, Zvezda druga, kasno buđenje Radničkog

sreda 22.05.2013.
21:52

Posle trijumfa Vojvodine kojom su ''Lale'' osigurale plasman na Jadran, u ostalim mečevima postignuti očekivani rezultati.

kkpartizan.rs

Vodeći Partizan je gostovao u Nišu protiv ''fenjeraša'', ekipe Konstantina i bez problema opravdao epitet apsolutnog favorita.

Crno-beli su slavili sa 25 poena razlike, rezultatom 73:48 i tako se učvrstili na čelnoj poziciji pred plej-of.

Nišlije su pred više od 3.000 gledalaca u hali ''Čair'' samo u prvoj četvrtini uspele da pariraju aktuelnom šampionu, posle 10 minuta rezultat je bio 11:11, ali je ostatak meča u potpunosti pripao gostima iz Beograda.

Lučić i Bogdanović su predvodili crno-bele sa po 14 poena, koliko je postigao i Tasić u domaćem timu.

U isto vreme, Crvena zvezda je u ''Pioniru'' rutinski savladala Metalac sa 88:75 i tako iskoristila poraz Mega Vizure da se izdvoji na drugom mestu na tabeli.

Slično kao u Nišu, ekipa Metalca je izdržala samo prvih desetak minuta u ravnopravnoj igri, a Zvezda je u drugoj i trećoj deonici stekla nedostižnu prednost.

Rakočević je sa 19 poena ponovo predvodio crveno-bele, Savović je upisao 12 poena, a Simonović i Nelson po 11. Vraneš sa 15 i Tomašević sa 13 poena bili su najistaknutiji kod Valjevaca.

Konačno, Radnički je u Kragujevcu bio najubedljiviji, i to u duelu protiv Slobode - 96:58.

Na žalost navijača Radničkog, ova pobeda ništa neće doneti njihovim ljubimcima, koje više nemaju nikakvih šansi za plej-of. Tek sada se na najbolji način pokazalo koliko je Kragujevčane koštao poraz u Užicu od večerašnjeg rivala, u prvom delu sezone.

Birčević sa 21 i Uroš Nikolić sa 20 poena bili su najefikasniji u Radničkom, a Jevtović sa 14 kod Užičana.

Rezultati 13. kola:

Mega Vizura - Vojvodina 85:88

Konstantin - Partizan 48:73

Crvena zvezda - Metalac 88:75

Radnički - Sloboda 96:58

Posle 13. kola, stanje na tabeli je sledeće: Partizan 11-2, Crvena zvezda 10-3, Mega Vizura 9-4, Vojvodina 8-5, Radnički 7-6, Metalac 3-10, Sloboda 3-10, Konstantin 1-12.