SL - Radnički deklasirao Valjevce

sreda 08.05.2013.
20:51

U prvoj utakmici devetog kola domaće Superlige, košarkaši kragujevačkog Radničkog savladali su Metalac na svom parketu, što im je već treći uzastopni trijumf posle serije od četiri poraza.

kkradnicki.rs

Ekipa Miroslava Nikolića potvrdila je da se nalazi u usponu forme u poslednje vreme. Radnički je u meču devetog kola Superlige savladao ekipu Metalca sa 86:66, što je ukupno peta pobeda Kragujevčana u Superligi.

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovako ubedljiv trijumf Radničkog. Gosti iz Valjeva su bolje počeli, prvu četvrtinu dobili sa 21:15, da bi u drugoj Radnički zaigrao nešto bolje, uhvatio priključak i posle 20 minuta igre rezultat je bio izjednačen - 34:34.

Ipak, u nastavku znatno drugačija slika. Radnički mnogo bolji rival, prednost Kragujevčana rasla je iz minuta u minut, pa je pitanje pobednika ubrzo bilo rešeno.

Nikolić, Birčević, Ćapin i Sinovec predvodili su Radnički sa po 14 poena, a na drugoj strani jedini raspoložen bio je Vladimir Dašić sa 25 poena.