Sosijedad gazi ka vrhu, Malaga klizi ka dnu

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 17.02.2014.
23:53

Andalužani razočarali svoje navijače na 'Rosaledi' odakle gosti iz San Sebastijana nose ceo plen.

skysports.com

Poslednji meč 24. kola Primere odigran je u Malagi, koja je ugostila Real Sosijedad.

Gosti su rešili meč u svoju korist minimalnim rezultatom 1:0, a ključni trenuta meča dogodio se u 10. minutu kada je Karlos Vela matirao Vilija Kabaljera. Gol pogledajte OVDE.

Meksikanac je imao solidnu priliku i tri minuta ranije, ali je njegov poušaj bi zaustavljen.

Domaćin se trgao u nastavku, do poluvreemena su šanse imali El Hamdui, Kamaćo u Jakovenko, ali mreža Čileanca Brava ostaje netaknuta.

U nastavku Malaga ponovo pokušava, sve to deluje isuvše jalovo, Amrabat je imao jedan dobar prodor, ali i užasnu završnicu akcije.

Baski uzvraćaju preko Zaldue, ali Kabaljero interveniše bez većih probelma. Potpm je pokušao i Seferović iz solo akcije, goman domaćih je na visini zadatka.

U finišu fudbaleri Malage gađaju rezrvistu Rokea Sata Kruza, ali iskusni Paragvajac ne nalazi put do mreže.

Beležimo pokušaj Antoana Grizmana, ali on ide preko gola.

Santa Kruz pokušava još jednom, bio je to očajnički pokušaj, Malaga ne uspeva da ostane neporažea i trener Bernd Šuster imaće zadatak da sačuva ekipu u ligi, jer je prva iznad crte.

Real Sosijedad ostaje šesti, ali ima isti borj bodova kao petoplasirai Viljareal, i četiri manje od rivala iz Baskije Atletik Bilbaba, koji je na mestu koje vodi u Ligu šampiona.