Autor: Beta Beta
subota 02.06.2012.
20:57
Izvor: Beta

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je danas u Novom Sadu selekciju Portugala sa 37:21 (21:9), u šestom kolu takmičenja u Grupi 2 za plasman na Evropsko prvenstvo.

zvanican sajt rss

Iz ove grupe još ranije plasman su obezbedile reprezentacije Rumunije i Srbije.

Portugal nije bio ravnopravan protivnik, pa je rezultatska neizvesnost kratko trajala.

Srbija je u 10. minutu već vodila sa 7:3, a u 20. sa 14:5, pa je tada i pobednik bio odlučen.

Selektor Srbije Saša Bošković iskoristio je ovu priliku da pruži šansu rukometašicama koje do sada nisu imale puno prilike da igraju, tako da sve što se dogadjalo u drugom poluvremenu samo je poslužilo za uigravanje ekipe za neke druge protivnike.

Publika u hali Slana Bara, koju su uglavnom činile devojčice koju su u toku dana imale turnir, mogla je da vidi lepe golove iskusne Svetlane Ognjenović, ali i kako igra talentovana Kristina Liščević.

Standardno dobre bile su one od kojih se najviše očekuje - Andrea Lekić i Sanja Damnjanović, a u drugom delu meča na golu se istakla Dragica Tatalović.

Evropsko prvenstvo za rukometašice održaće se u decembru u Holandiji.

Dvorana: Slana bara u Novom Sadu. Gledalaca: oko 600. Sudije: Bartoš Leščinski i Marcin Pehota (Poljska). Sedmerci: Srbije 4(3), Portugal 2(2). Isključenja: Srbij 4.Portugal 2.

Srbija: Krpež 1, Popović 4, Lekić 1, Dmitrović 2, Matić, Damnjanović 5, Erić 1, Rajović 2, Pop-Lazić 5, Ognjenović 5, Filipović 2, Tomašević, Tatalović, Milošević 2, Liščević 2, Bartošić 5.

Portugal: Aguar 1, A. Andrande 2, Sabino, V. Lopeš 2, Silva, An. Adrande 3, Antunes, Goiš, K. Koreja 2, Pereira 5, M. Koreja, Pineiro 2, S. Lopeš 2, Pina 1, Soareš 1.