Stefana Veljković - dolce vita i medalja u Londonu
Autor: Boris Jovanović
ponedeljak 13.02.2012.
09:50
Izvor: Sportske.net
Jedna od najboljih srpskih odbojkašica sjajna u najjačoj ligi na svetu. Problemi sa zdravljem prošlost, povratak u reprezentaciju velika pobeda. U razgovoru za naš portal, Stefana priča o životu u Italiji ali i olimpijskom snu...
Dalibor Danilovic
Povezane vesti
Stefana Veljković igra za italijanski Asistel, po odlasku iz Zvezde je pokazala da može da se nosi sa najboljima. Poznato je da se na Apeninima igra najkvalitetnija svetska odbojka, pa je njena odluka da od mnogo ponuda izabere onu iz Novare, opravdana.
Sjajna odbojkašica se vratila u nacionalni tim, posle problema sa zdravljem. Uspela je da se oporavi i jedva čeka kvalifikacije za Olimpijske igre.
Dopada joj se Italija, uz deliće nostalgije koja je prati. Stefana je za naš portal govorila o životu na Apeninima, karijeri, reprezentaciji i budućim planovima.
Imali ste dosta ponuda, zbog čega se prihvatili onu iz Italije? Priča se da su druge bile finansijski bolje?
"Prilikom odlaska iz Srbije, imala sam nekoliko primamljivih ponuda. Bilo je i onih koje su finansijski unosnije od ugovora koji imam sa Asistelom, ali Italija je zemlja odbojke i kada je stigla ponuda, nisam htela da propustim priliku da se oprobam u najjačoj ligi na svetu. Svaki vrhunski igrač je proveo jedan deo svoje karijere u Italiji i veoma sam srećna što sam bila u prilici da svoju inostranu karijeru započnem baš ovde".
Odsustvovali ste iz reprezentacije zbog bolesti, vratili ste se u nacionalni tim. Kakvi su dalji planovi?
"Nije me bilo u reprezentaciji celu jednu sezonu. Taj period sam iskoristila za oporavak od problema sa štitnom žlezdom koji su me dugo mučili. Srećom, sada je to prošlost. Sva pažnja naše reprezentacije je usmerena na naredne kvalifikacione turnire za odlazak na Olimpijske igre. Predstoje turniri u Ankari i Japanu. Učinićemo sve da na jednom od ta dva turnira obezbedimo vizu za London i tamo pokušamo da se domognemo medalje".
U prvoj sezoni u Italiji bili ste otkrovenje. Kakav je kvalitet odbojke na Apeninima, možete li da povučete neke paralele sa Srbijom?
"Italijanska liga je bez premca, najkvalitetnija liga na svetu. Meni nije bilo teško da se uklopim u ekipu jer sam navikla na dobar rad u Zvezdi i reprezentaciji. Kada sam stigla u Italiju, samo sam nastavila gde sam stala. U Italiji se dosta vremena poklanja gledanju snimaka sa mečeva i individualnom radu sa igračima. Organizacija u klubovima je na izuzetno visokom nivou, jer su Italijani kao narod perfekcionisti u mnogim stvarima. Razlika u kvalitetu lige između Italije i Srbije je velika, ali je zanimljivo da se veliki broj naših igrača odlično snađe u najjačoj ligi. Verujem da je to odraz dobrog rada u našim klubovima i reprezentativnim selekcijama".
Nećete da otkrijete šta znači tetovaža koju nosite?
"Neka to ostane moja tajna". (smeh)
Iako je Novara mala, Lombardija, odnosno Milano je blizu. Postoji li nostalgija?
"Milano je prelep grad i kada god imam slobodnog vremena, iskoristim priliku da odem tamo. Izuzetno mi prija da prošetam gradom kojim dominiraju tako lepe građevine. Neverovatno je koliko me taj prizor svaki put oduševi. Naravno, pored predivne arhitekture, Milano je i prestonica mode. Kao i svaka devojka, ni ja ne propuštam priliku da posetim velike tržne centre i radnje poznatih kreatora. S druge strane, nostalgija za Srbijom je uvek prisutna. Na svakom koraku mi po nešto nedostaje. Da mogu, u svaku poru života u Italiji bih ubacila i delić Srbije".
Asistel je popularan u Novari, koliko su fudbaleri skrenuli pažnju u Seriji A?
"Iako je fudbal sport broj jedan u Italiji, odbojka se po popularnosti nalazi odmah iza. Ne pratim puno fudbal, ali znam da je Novara izborila plasman u Seriju A i da su navijači kao i svi u gradu oduševljeni tim uspehom. Ipak, Asistel je konstantno u vrhu i predstavlja ponos grada. Navijači nas prate na svakom meču i podržavaju na svakom koraku. Oni predstavljaju važan deo kluba".
Stefana Veljković privatno? Srpski ili italijanski momci?
"Za sada, prednost dajem srpskim momcima".
Zvezda? Pratite li dešavanja u domaćoj odbojci?
"Redovno pratim rezultate mog bivšeg tima. U kontaktu sam sa dosta igračica i na svakom meču koji igraju, svim srcem sam uz njih".
Želje u 2012.?
"Na prvom mestu zdravlje, a onda i medalja na Olimpijskim igrama".
Imate ugovor još dve sezone, da li je bilo nekih novih ponuda?
"Ne opterećujem se ponudama. Srećna sam u klubu, sve ide kako sam planirala tako da nema ni jednog razloga da razmišljam o promeni sredine. Naprotiv, svaka nova ponuda mi samo daje još više energije i motiva da budem bolja u narednim utakmicama", rekla je na kraju Stefana čiji je Asistel dobio 10 od 14 utakmica ove sezone.
Sjajna odbojkašica se vratila u nacionalni tim, posle problema sa zdravljem. Uspela je da se oporavi i jedva čeka kvalifikacije za Olimpijske igre.
Dopada joj se Italija, uz deliće nostalgije koja je prati. Stefana je za naš portal govorila o životu na Apeninima, karijeri, reprezentaciji i budućim planovima.
Imali ste dosta ponuda, zbog čega se prihvatili onu iz Italije? Priča se da su druge bile finansijski bolje?
"Prilikom odlaska iz Srbije, imala sam nekoliko primamljivih ponuda. Bilo je i onih koje su finansijski unosnije od ugovora koji imam sa Asistelom, ali Italija je zemlja odbojke i kada je stigla ponuda, nisam htela da propustim priliku da se oprobam u najjačoj ligi na svetu. Svaki vrhunski igrač je proveo jedan deo svoje karijere u Italiji i veoma sam srećna što sam bila u prilici da svoju inostranu karijeru započnem baš ovde".
Odsustvovali ste iz reprezentacije zbog bolesti, vratili ste se u nacionalni tim. Kakvi su dalji planovi?
"Nije me bilo u reprezentaciji celu jednu sezonu. Taj period sam iskoristila za oporavak od problema sa štitnom žlezdom koji su me dugo mučili. Srećom, sada je to prošlost. Sva pažnja naše reprezentacije je usmerena na naredne kvalifikacione turnire za odlazak na Olimpijske igre. Predstoje turniri u Ankari i Japanu. Učinićemo sve da na jednom od ta dva turnira obezbedimo vizu za London i tamo pokušamo da se domognemo medalje".
U prvoj sezoni u Italiji bili ste otkrovenje. Kakav je kvalitet odbojke na Apeninima, možete li da povučete neke paralele sa Srbijom?"Italijanska liga je bez premca, najkvalitetnija liga na svetu. Meni nije bilo teško da se uklopim u ekipu jer sam navikla na dobar rad u Zvezdi i reprezentaciji. Kada sam stigla u Italiju, samo sam nastavila gde sam stala. U Italiji se dosta vremena poklanja gledanju snimaka sa mečeva i individualnom radu sa igračima. Organizacija u klubovima je na izuzetno visokom nivou, jer su Italijani kao narod perfekcionisti u mnogim stvarima. Razlika u kvalitetu lige između Italije i Srbije je velika, ali je zanimljivo da se veliki broj naših igrača odlično snađe u najjačoj ligi. Verujem da je to odraz dobrog rada u našim klubovima i reprezentativnim selekcijama".
Nećete da otkrijete šta znači tetovaža koju nosite?
"Neka to ostane moja tajna". (smeh)
Iako je Novara mala, Lombardija, odnosno Milano je blizu. Postoji li nostalgija?
"Milano je prelep grad i kada god imam slobodnog vremena, iskoristim priliku da odem tamo. Izuzetno mi prija da prošetam gradom kojim dominiraju tako lepe građevine. Neverovatno je koliko me taj prizor svaki put oduševi. Naravno, pored predivne arhitekture, Milano je i prestonica mode. Kao i svaka devojka, ni ja ne propuštam priliku da posetim velike tržne centre i radnje poznatih kreatora. S druge strane, nostalgija za Srbijom je uvek prisutna. Na svakom koraku mi po nešto nedostaje. Da mogu, u svaku poru života u Italiji bih ubacila i delić Srbije".
Asistel je popularan u Novari, koliko su fudbaleri skrenuli pažnju u Seriji A?"Iako je fudbal sport broj jedan u Italiji, odbojka se po popularnosti nalazi odmah iza. Ne pratim puno fudbal, ali znam da je Novara izborila plasman u Seriju A i da su navijači kao i svi u gradu oduševljeni tim uspehom. Ipak, Asistel je konstantno u vrhu i predstavlja ponos grada. Navijači nas prate na svakom meču i podržavaju na svakom koraku. Oni predstavljaju važan deo kluba".
Stefana Veljković privatno? Srpski ili italijanski momci?
"Za sada, prednost dajem srpskim momcima".
Zvezda? Pratite li dešavanja u domaćoj odbojci?
"Redovno pratim rezultate mog bivšeg tima. U kontaktu sam sa dosta igračica i na svakom meču koji igraju, svim srcem sam uz njih".
Želje u 2012.?
"Na prvom mestu zdravlje, a onda i medalja na Olimpijskim igrama".
Imate ugovor još dve sezone, da li je bilo nekih novih ponuda?
"Ne opterećujem se ponudama. Srećna sam u klubu, sve ide kako sam planirala tako da nema ni jednog razloga da razmišljam o promeni sredine. Naprotiv, svaka nova ponuda mi samo daje još više energije i motiva da budem bolja u narednim utakmicama", rekla je na kraju Stefana čiji je Asistel dobio 10 od 14 utakmica ove sezone.
0 Komentara