subota 18.08.2012.
19:42

U današnjem ''vojvođanskom derbiju'' u Subotici, fudbaleri Vojvodine bili su za nijansu bolji, a meč je odlučio Miroslav Stevanović.

fkvojvodina.rs

Posle kiksa u prvom kolu pred svojim navijačima, fudbaleri Vojvodine danas su se iskupili na gostovanju u Subotici, protiv domaćeg Spartaka.

Novosađani su slavili rezultatom 1:0 i tako se, doduše ne u punoj meri, revanširali Spartaku za ubedljiv poraz od proletos na istom mestu (1:5).

U prvih 45 minuta golova nije bilo u Subotici, ali posle samo sedam minuta igre u nastavku, Vojvodina je konačno postigla prvi gol u novoj sezoni.

Moreira je sjajno uposlio Stevanovića, koji je umakao pažnji odbrane domaćih i na kraju savladao golmana Spartaka Aleksića - 0:1.

Posle ovog gola, Vojvodina je zaigrala opreznije, a Subotičani osim preko Adamovića u pojedinim treenucima, danas nisu uspevali da naprave ozbiljnije probleme gostima.

Dodajmo i da je Vojvodina meč završila bez povređenog golmana Supića, koga je na golu zamenio Žakula.