Sve bolji Partizan savladao Sarajevo!

nedelja 09.02.2014.
14:50

Golom Nikole Ninkovića Partizan je savladao Sarajevo na pripremnoj prijateljskoj utakmici u Antaliji.

partizan.rs
partizan.rs

Utakmici je prisustvovao i selektor reprezentacije Srbije do 21 godine, Radovan Ćurčić, a Marko Nikolić je isprobao potpuno novi sastav, izveo je igrače koji nisu dobili priliku protiv Ružomberoka.

Sa druge strane, ekipa Sarajeva je na teren izašla u najjačem mogućem sastavu.

Krenulo je oprezno na obe strane sve do 6. minuta kada je Živković uputio šut ka golu Delača, ali je bivši golman Vojvodine bio siguran.

Do sredine prvog poluvremena igralo se na sredini terena, ali je Partizan dolazio do više polušansi u tom delu igre.

Grbić i Ninković su bili najaktivniji u napadu Partizana u prvom poluvremenu, a Živković je propustio najbolju priliku u prvom poluvremenu.

Primio je loptu na petercu, malo iskosa sa desne strane, ali je loptu poslao nebu pod oblake.

Do kraja poluvremena vredno pomena bio je samo poništen gol Ninkovića posle odlične akcije Grbića i Gulana po levoj strani. Ipak, sudija je sa zakašnjenjem podigao zastavicu.

Drugo poluvreme je počelo šansom za Sarajevo, Velkovski je šutirao, ali je Živković sjajno intervenisao.

Nakon toga, Partizan prelazi u opštu inicijativu, prvo je Marković šutirao pored gola, isto se desilo i sa Grbićem u 72. minutu.

U 79. minutu neuspešno je Ninković izveo slobodan udarac, a gol je 'visio u vazduhu' u tim trenucima.

U 81. minutu sjajna kontra Partizana, Luka je izbacio Živkovića koji je sjajno uposlio Ninkovića za 1:0!

Do kraja smo videli još par dopadljivih akcija Partizana, ali se rezultat nije menajo, ostalo je 1:0.

Partizan je meč počeo u sastavu: Ž.Živković, Aksentijević, Ivković, Stanković, Gulan, Marković, Pantić, A. Živković, Grbić, Ninković i Fofana.

Igrali su još: golman Petrović, Nemanja Petrović i Luka.