Tadić pogađao, ali uzalud...

nedelja 03.02.2013.
18:18

Reprezentativac Srbije postigao dva gola za svoj Tvente u derbiju 21. kola šampionata Holandije protiv Utrehta. Ipak, njegov tim na kraju ubedljivo poražen.

fctwente.nl
fctwente.nl

Tvente polako gubi korak sa vodećima u šampionatu Holandije.

Posle dva uzastopna remija, doskorašnbji lider je u 21. kolu doživeo i poraz na svom terenu protiv četvrtoplasiranog Utrehta - 2:4.

Dušan Tadić je postigao oba gola za domaće, smanjivao na 2:1 i 3:2, ali su na kraju bodovi ipak otišli ekipi Utrehta.

Možda i ključni trenutak meča bilo je isključenje Bengtsona u finišu prvog poluvremena, pri vođstvu gostiju od 1:0. Pritom je skrivio i jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Mulenga za 2:0.

Tadić je u 56. minutu smanjio na 2:1, deset minuta kasnije gosti vraćaju dva gola prednosti, da bi srpski reprezentativac iz jedanaesterca u 73. minutu dao novu nadu svom timu.

Međutim, samo minut kasnije, van Horn je otklonio sve dileme, postavivši konačnih 2:4.

Tvente je sada na trećem mestu sa 42 boda. Vodi PSV sa 46, drugi je Ajaks sa 43. Inače, ''Kopljanici'' su u 21. kolu bili sigurni na gostovanju ekipi Venla - 0:3.