Titula ostaje na Adi, Vukovi bolji od Veprova!

nedelja 08.07.2012.
21:23
Izvor: Sportske.net, saaf.rs

Ekipa SBB Vukova ponovila je prošlogodišnji uspeh i odbranila trofej u srpskoj Superligi američkog fudbala.

saaf.rs
saaf.rs

U sjajnoj atmosferi na stadionu na Adi Ciganliji danas je viđen sjajan finalni meč plej ofa Superlige američkog fudbala.

U finalu su igrale ekipe SBB Vukovi iz Beograda i Divlji Veprovi iz Kragujevca. Oba tima ušla su u meč sa najvišim ambicijama.

Beograđani su želeli da odbrane trofej, Veprovi da ga posle godinu dana vrate u Kragujevac.

Ipak, ispešniji su bili prošlogodišnji osvajači trofeja ekipa SBB Vukovi pošto su rezultatom 35:24 uspeli da odbrane zvanje najbolje ekipe američkog fudbala u Srbiji.

Utakmici je prisustvovalo oko 1500 posmatrača a prvo poluvreme bilo je posebno interesantno.

Nakon vođstva od 21:7 u prvoj četvrtini, Vukovi su u drugoj izgubili prednost i tada se činilo da su Veprovi na pravom putu da trofej vrate u "srce" Šumadije.

Kragujevčani su sjajnom igrom došli do serije 0:17 i vodili na kraju prvog dela meča 21:24. Treća četvrtina bila je odlučujuća za krajnji ishod utakmice pošto su Vukovi postigli dva tač dauna i preokrenuli rezultat na 35:24.

Ispostavilo se da je to bio konačan ishod današnjeg finala jer u četvrtoj četvrtini nije bilo postignutih poena ni na jednoj strani.

Vukovi sada čekaju finale Regionalnog takmičenja gde će, takođe, pokušati da odbrane trofej osvojen u prošloj sezoni.