Top 16 EK - Na premijeri pobeda Valensije

utorak 08.01.2013.
22:35

Top 16 faza takmičenja u Evrokupu počela je utakmicom prvog kola u Grupi J, u kojoj je Valensija teže nego što se očekivalo slomila otpor Rige.

eurocupbasketball.com

Druga faza takmičenja u Evrokupu, u kojoj učestvuje ukupno 16 ekipa podeljenih u četiri grupe startovala je duelom između Valensije i Rige.

Domaći tim je slavio rezultatom 86:82, posle dosta rezultatskih oscilacija tokom meča. Posle vođstva Valensije u prvih deset minuta, ekipa Rige je odlično odigrala drugu četvrtinu i na poluvreme otišla sa ''plus šest'' - 45:39.

Ipak, ključni period igrre bila je treća deonica u kojoj su domaći uspeli da vrate prednost na svoju stranu i do kraja je uspešno sačuvaju.

Rafa Martines je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 27 poena, a srpski reprezentativac Stefan Marković upisao je 10, uz čak 11 asistencija. Kod gostiju najefikasniji Roland sa 21 poenom.

Podsetimo, jedini srpski predstavnik u ovom takmičenju, ekipa Crvene zvezde startuje u sredu, duelom protiv nemačkog Ulma.