nedelja 11.11.2012.
20:15

U Turskoj se ovog vikenda igra jedanaesto kolo nacionalnog šampionata, a u nedelju su zapaženu ulogu imala trojica srpskih internacionalaca u ekipi Genčlerbirligija.

genclerbirligi.org.tr

Naime, Genčlerbirligi je večeras gostovao Gacijantepu i slavio rezultatom 3:2, najviše zahvaljujući odličnim partijama Petrovića, Tošića i Lekića.

Radosav Petrović je već posle dva minuta igre doneo prednost gostima, na asistenciju Dejana Lekića.

Domaći su izjednačili polovinom prvog poluvremena, da bi Genčler u finišu prvog dela ponovo stekao prednost, a strelac je bio Azofeifa.

Posle dvanaest minuta igre u drugom poluvremenu, u strelce se upisao i Duško Tošić, koji je praktično i osigurao pobedu svom timu - 1:3. Tek u nadoknadi vremena ekipa Gacijantepa je uspela da ublaži poraz.

Takođe večeras, i takođe u gostima, drugu uzastopnu pobedu ostvario je Kajzerispor Roberta Prosinečkog. U duelu sa poslednjeplasiranim Elazigsporom, Kajzeri je slavio sa ubedljivih 4:0.

Posle 11. kola Genčlerbirligi se nalazi na deobi trećeg mesta sa 17 bodova, a Kajzeri se probio na 12. poziciju sa 13 bodova.