U Nišu ''igra mačke i miša''

četvrtak 30.08.2012.
22:20

Posle poraza u Tel Avivu, reprezentativci Srbnije sav bes iskalili na ''nedužnim'' Islanđanima, koji su u niškom Čairu prošli ''kao bosi po trnju''.

kss.rs
kss.rs

U utakmici šestog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, reprezentacija Srbije stigla je do četvrte pobede, i to veoma ubedljivo, rezultatom 114:58, po četvrtinama 35:12, 31:17, 18:20, 30:9.

Već u prvoj četvrtini ''Orlovi'' su stekli dvadesetak poena razlike i bilo je do kraja samo pitanje kojom razlikom će u korist Srbije ovaj meč biti završen.

Gostujući tim je samo u trećoj četvrtini uspeo da “Orlovima” koliko toliko parira, ipak značajno kvalitetnija selekcija Srbije je opravdala ulogu favorita i zasluženo došla do pobede u Nišu.

Kapiten Nenad Krstić je bio najefikasniji u našem timu sa 15 poena, pratili su ga Kešelj sa 13 i Savanović sa 12.

Narednu utakmicu Dudini “Orlovi” igraju 02. septembra, kada u okviru sedmog kola gostuje selekciji Crne Gore u novom derbiju kvalifikacione grupe A.