U19 - Grci šokirali Engleze, Španija na penale izbacila Francusku!

četvrtak 12.07.2012.
22:04

U finalu omladinskog Prvenstva Evrope u Estoniji igraće reprezentacije Grčke i Španije, koje su u polufinalu eliminisale rivale Srbije iz prve faze takmičenja - Englesku i Francusku.

uefa.com
uefa.com

Posle seniorske, i omladinska reprezentacija Španije blizu je osvajanja titule šampiona Evrope.

Naslednici Ćavija, Inijeste, Toresa... večeras su u polufinalu boljim izvođenjem jedanaesteraca savladali selekciju Francuske. U regularnom toku meča bilo je 2:2, posle produžetaka 3:3, a u penal seriji Španci su slavili sa 4:2.

Rival u borbi za titulu biće im Grčka koja je u duelu sa Englezima napravila pravi podvig i sa igračem manje od finiša prvog poluvremena, posle produžetaka slavila rezultatom 2:1.

Posle 90 minuta bilo je 1:1, a junak meča je Likogijanis, koji je u 108. minutzu postavio konačnih 2:1 za Grčku.