Uporne ''lale'' probile bedem Užičana

subota 17.03.2012.
18:55

Fudbaleri Vojvodine dugo se mučili protiv čvrstih Užičana, ali u finišu uspeli da slome njihov otpor i golovima Mojsova i Kataija stignu do trijumfa rezultatom 2:0.

fkvojvodina.rs

Pred oko 5.000 gledalaca na ''Karađorđu'', prvo poluvreme je proteklo u inicijativi Vojvodine, ali su se gosti, nešto kao protiv Partizana, umešno branili i svoju šansu tražili iz kontranapada.

Škuletić je u 8. i 12. minutu pripretio golmanu gostiju, napadali su domaći, ali su najbliži golu bili Užičani u 34. minutu, kada je Pilipović posle odličnog prodora šutirao sa 14 metara, ali je Supić spasao gol ''lala''.

Do kraja prvog dela Vojvodina je nastavila sa napadima, ali bez konkretnog rezultata.

U poluvremenu Katai je zamenio Bojovića, a posle petnaestak minuta jalove iniocijative u nastavku, Moreiru je zamenio Smiljanić.

Nešto kasnije je i Kordić zamenio Škuletića, a od 74. minuta Užičani nastavljaju sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Ćulibrk.

I, konačno, u 81. minutu, bedem gostiju je probijen.

Posle kornera za domaće, Mojsov je bio na pravom mestu i nogom sproveo loptu u mrežu - 1:0.

Od tog trenutka domaćima je pao ''kamen sa leđa'', a trijumf je još ubedljivijim učinio Katai u 87. minutu posle solo prodora - 2:0!