Valensija sačuvala prednost, Vaskez spasao Espanjol, Levante najubedljiviji

sreda 11.01.2012.
23:56

U večerašnjim mečevima osmine finala Kupa kralja, plasman u narednu rundu izborili Levante, Espanjol i Valensija.

uefa.com
uefa.com

Levante u revanšu nije dozvolio nikakvo iznenađenje protiv Alkorkona, koji je posle prvog meča imao gol prednosti. Ta prednost gostiju anulirana je već u prvom poluvremenu, da bi u drugih 45 minuta, član Primere pobedu učinio još ubedljivijom.

Znatno više problema imao je Espanjol protiv Kordobe. Na samo minut pre kraja meča gosti su imali rezultat koji ih vodi u četvrtfinale, ali je večeras sjajni Vaskez u samom finišu postigao svoj treći gol na ovom meču, ukupno četvrti za Espanjol, koji je na kraju slavio reuzultatom 4:2.

Konačno, Sevilja je večeras savladala Valensiju sa 2:1, ali joj to nije bilo dovoljno za prolaz u nastavak takmičenja, pošto je u prvom meču na Mestalji poražena rezultatom 1:0.

Vodećim golom Soldada u 67. minutu praktično su sve dileme otklonjene, a domaći tim je do kraja uspeo da zabeleži utešnu pobedu. Rakitić je u 70. minutu izjednačio, a Viktor Ruiz je autogolom u 90. minutu postavio konačnih 2:1 za Sevilju.

Levante - Alkorkon 4:0 (prvi meč 1:2)